top of page

Kullanım Alanları

Neler yapabileceğinizi keşfedin.

Trivend 3D ürünleri eğitim alanında kendisini geliştirmek isteyen öğrenciler, eğlenceli nesneler yaratarak hobi edinmeyi isteyenler ve profesyoneller için geliştirildi.

3d Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel tasarım ofislerinde yeni ürünün üretim aşamalarındaki problemleri ucuz ve hızlı bir şekilde giderebilir, üretim planlamanıza hız kazandırabilirsiniz. Birkaç saat içinde düşük bir maliyetle, modelleme hatası ve uyumsuzluk gibi faktörleri somut bir şekilde fark etmenizi sağlayarak iyileştirme ve düzeltmeler için size imkan sağlar.

Mimarlık Ofisleri

Modellemiş olduğunuz mimari projelerin maketlerini sağlam plastik materyalden istediğiniz renkte üretebilir, hata ya da uyumsuzluk problemlerini ortadan kaldırabilir,  zamandan büyük oranda tasarruf ederek kusursuz işler ortaya çıkarabilirsiniz. ​

 

Boyama , yapıştırma gibi işlemler için uygundur.

 

Sunumlarınızda, detayları daha anlaşılabilir şekilde aktarmanıza fayda sağlar.

3d Mimarlık Ofisleri
3d Ar-Ge & Ür-Ge Ofisleri

Ar-Ge & Ür-Ge Ofisleri

3 boyutlu yazıcılar araştırma ve üretim geliştirme ofislerinin kalıp ve pahalı geleneksel üretim tekniklerine, uygun maliyetli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Prototipleme teknolojilerinde devrim niteliği taşıyan  bu teknoloji seri üretim ile maliyeti düşürülebilecek hemen her plastik parçayı saatler içerisinde çok düşük bir maliyetle istenilen özelliklerde size sunar.

Eğitim Alanları

Günümüz teknolojisi ile birlikte eğitim ve öğretim modeli geleneksel yöntemlerden sıyrılmaya başlamıştır. Yapılan araştırmalar, aktarım sırasında birden fazla duyuya hitap eden eğitim tekniklerinin çok etkili olduğu ve hayal gücünü,yaratıcılığı geliştirmesinin yanı sıra kavrama, algılama gibi güçlükleride ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır. Bu aşamada devrim niteliğindeki 3D yazıcı teknolojisi de kaliteli eğitim için önemli bir yapı taşı olma niteliği taşıyor. Üretebileceği sayısız obje ile görselleştirmenin yanında, dokunabilme - hissedebilme duyusunun kullanımına da ortam sağlayan 3D yazıcılar hayal edebilen tahmin etmek yerine canlandırabilen, hızlı öğrenen ve üretebilen bir nesil için önemli bir araçtır.

3d Eğitim Alanları
3d Kalıplama Teknikleri

Kalıplama Teknikleri

Enjeksiyon kalıpları maliyetlidir ve oldukça fazla hata riski barındırırlar. Bu nedenle kalıp tasarımındaki hataların kalıp üretim aşamasına kadar sürmemesi önem arz etmektedir. 3D yazıcı teknolojisi bu alanda da çok faydalı işlevselliklere sahiptir. Ürün için kalıp oluşturmak yerine, 3D olarak modellenmiş olan nihai ürünü 3D yazıcı vasıtası ile kaliteli toleranslarda üretip ona uygun kalıp yaptırmak çok daha kesin ve basit bir çözüm olabilmektedir. ​ Diğer bir yandan asıl kalıp üretilmeden saatler içerisinde ABS malzemeden nihai kalıp geometrik özelliklerini taşıyan test kalıbı oluşturulabilir. Hata yada eksikler somut bir şekilde gözlemlenebilir. ​ Yüksek sayılarda üretim yapılmayacağında yada kalıpla üretimi imkansız olan ürünler söz konusu olduğunda, kalıp üretimi uygun bir çözüm olmaktan çıkar. Böyle durumlarda 3D yazıcı istenilen sayıda düşük maliyetli üretim için yada spesifik parçalar söz konusu olduğunda yegane çözüm olma özelliğini taşımaktadır. ​

bottom of page